جذب مدرس جهت ضبط ویدئو آموزشی جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید
0

آشنایی با روش کایزن در صنعت

اهمیت استفاده از روش کایزن در رشد کسب و کار شما

روش کایزن یا اصطلاحا kaizen یک تکنیک سازمانی است که بر اساس آن کارمندان برای رسیدن به یک هدف مشترک به صورت مستمر با یکدیگر همکاری می کنند. هدف از اجرای این روش، بهبود فرایند تولید است که منجر به افزایش فروش و موفقیت کسب و کار شما می شود.

روش کایزن تمام افراد با استعداد و برتر مجموعه را در کنار هم قرار داده و از توانایی تمام آن ها برای پیشرفت شرکت استفاده می کند. همچنین این تکنیک به شما در رسیدن به هدف های کوتاه مدت و بلند مدت شرکتتان کمک می کند.

کاربردهای مهم روش کایزن

مهم ترین کاربردهای روش kaizen را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

جلب رضایت مشتری

فرض کنید یک شرکت تولیدی از روش kaizen در یکی از خط تولیدهای خود استفاده می کند. حال می خواهیم بدانیم این استراتژی چگونه باعث جلب رضایت مشتریان این مجموعه تولیدی می شود؟

مشتریان این شرکت انتظار محصولات با کیفیت با کیفیت بالا و بدون نقص دارند. استفاده از روش kaizen باعث می شود این مجموعه تولیدی در کوتاهترین زمان محصولات با کیفیتی تولید و بتواند رضایت مشتریان خود را جلب کند. روش کایزن نه تنها باعث ارائه محصولات با دوام می شود، بلکه همکاری کارمندان و طراحان هم بهبود می بخشد.

روش کایزن

برای بهبود شرایط و جذب مشتریان بیشتر، بهتر است روش کایزن را به گونه ای طراحی و اجرا کنید که تمام افراد مجموعه با اهداف شما و جایگاه خودشان در رسیدن به این هدف ها آشنا شوند در عین حال تعامل مشتری با محصولات یا خدمات شما هم به طور کامل بررسی شود.

تثبیت مجموعه بین رقیبان

یکی از مهم ترین کاربردهای روش kaizen، تثبیت جایگاه مجموعه شما بین رقیبانتان است. همکاری و یکپارچگی افراد مجموعه شما برای رسیدن به یک هدف مشترک باعث می شود محصولات یا خدمات شما با کیفیت بالاتری ارائه شوند همچنین تعداد مخاطبین شما هم بیشتر شوند.

روش کایزن به کسب و کارها این فرصت را داده تا در کمترین زمان به بیشترین سود دست پیدا کنند. البته در کنار تمام این عوامل، انتخاب نیروی کار شایسته و مناسب در کنار مدیریت آن ها همچنین پیوستگی در اجرای استراتژی ها عواملی هستند که در موفقیت سازمان شما نقش کلیدی دارند.

ساختار روش kaizen چگونه است؟

استراتژی کایزن دارای ۲ ماهیت فلسفی و برنامه ریزی است که چنین شرایطی تنها در ساختارهای دموکراتیک نشان داده می شوند. معمولا روش کایزن در سازمان هایی که فرهنگ کار تیمی در آن ها جایگاهی نداشته، مورد استفاده قرار نگرفته و تاثیر چندانی در رشد آن ها نخواهد داشت.

روش کایزن یکی از استراتژی های پرکاربرد است که باعث می شود کارکنان در کنار یکدیگر و برای رسیدن به یک هدف مشترک با یکدیگر همکاری داشته باشند.

برای اطلاع از تخفیف های آموزشی، ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *