جذب مدرس جهت ضبط ویدئو آموزشی جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید
0

آشنایی با سوالات متداول مشتری مداری

مشتری مداری یکی از مفاهیم محبوب و مورد استفاده در دنیای امروز است. به همین دلیل هر شرکت باید برای موفقیت و رسیدن به اهداف خود روی مفهوم مشتری مداری تاکید کرده تا بتواند در دنیای تجاری امروز به فعالیت خود ادامه دهد.

معمولا ۲ سوال مهم در مشتری مداری مطرح می شوند که در ادامه به آن ها پرداخته می شود:

  • درباره انتظارات و نیازهای مشتریان خود چقدر اطلاعات دارید؟
  • بهترین راه های ارتباط با مشتریان چیست و چگونه می توان این ارتباط را تقویت کرد؟

پاسخ به این ۲ سوال مهم می تواند در زمینه مشتری مداری و رونق کسب و کار شما مفید باشد. در ادامه نکاتی برای موفقیت در جذب و نگهداری مشتری به شما معرفی می کنیم که با استفاده از آن ها می توانید فعالیت های خود را گسترش دهید.

مشتری مداری

نکات مهم در جذب و نگهداری مشتری

برای پاسخ به سوالات بالا و موفقیت در زمینه جذب و نگهداری مشتری لازم است مراحل زیر را گام به گام انجام دهید:

تاثیر ارتباط خوب در مشتری مداری

برای برقراری ارتباط مناسب که یکی از اصول مهم و اساسی در مشتری مداری است اول باید یاد بگیرید که شنونده خوبی باشید. زمانی که شما به فرد گوش می دهید، او احساس ارزشمندی کرده و به شما اعتماد می کند. یک شرکت مشتری مدار باید ابتدا تحلیل درستی از خواسته های مخاطبینیش داشته باشد. برای این کار باید بازاریابان یا افرادی که در طول روز با مشتری سر و کار دارند، شوندگان خوبی باشند.

اگر شرکت از کانال های مناسبی برای ارتباط با مشتری استفاده کند، روند مشتری مداری به خوبی اجرا شده و مخاطبین این شرکت وفادارتر خواهند شد. این نکته را فراموش نکنید که برای پیشرفت و جذب مشتری بیشتر باید به طور مکرر به مشتریانتان اعلام  کنید که هدف اصلی شما جلب اعتماد مشتری است.

برقراری ارتباط مناسب با مشتری علاوه بر بخش های داخلی بر تجربه مشتری هم اثر می گذارد.

تولید ارزش در مشتری مداری چیست؟

تولید محصول به تنهایی کافی نیست. برای موفقیت باید علاوه بر تولید با کیفیت محصول ارزش هم تولید کنید. امروزه مشتریان محصولاتی را ترجیح می دهند که طبق نیاز آن ها طراحی شده و کار با آن راحت باشد.

مفهوم تولید ارزش یعنی مشتری در هر لحظه از طراحی محصول گرفته تا خدمات پس از فروش آن احساس های متفاوتی را تجربه کند. اگر یک محصول بتواند نیازهای مشتریان را پاسخ دهد در عین حال منطبق بر ارزش های سازمان هم باشد، تولید ارزش به درستی صورت گرفته است.

تمام واحدهای تجاری و صنعتی باید حین کار سوالات مهم مشتری مداری را از خود پرسیده و جواب مناسبی به آن ها بدهند.

برای اطلاع از تخفیف های آموزشی، ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

پیشنهاد مطالعه: آموزش روش های نگهداری مشتری

آموزش نکات مهم همکاری در فروش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *