جذب مدرس جهت ضبط ویدئو آموزشی جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید
0

آشنایی با کاربردهای زبان برنامه نویسی ارلنگ

زبان برنامه نویسی ارلنگ چیست؟

زبان برنامه نویسی ارلنگ یک سیستم همگانی و همزمان است که مسئولیت جمع آوری زباله ها در یک زمان خاص را به عهده دارد. این برنامه اولین بار توسط شرکت اریکسون طراحی و به بازار عرضه شد. ارلنگ دارای یک ماشین مجازی است که می توان آن را در سیستم عامل های کامپیوتری مانند ویندوز و لینوکس نصب و اجرا نمود.

اصطلاح Erlang مجموعه ای از اصول طراحی برنامه Erlang و تعدادی از اجزای آماده آن را شامل می شود. سیستم ها برای استفاده از زبان برنامه نویسی Erlang باید ویژگی هایی داشته باشند که در ادامه مهم ترین آن ها معرفی خواهند شد.

ویژگی های مهم سیستم های زبان برنامه نویسی Erlang

زبان برنامه نویسی ارلنگ برای سیستم هایی با ویژگی های زیر مناسب است:

سیستم های قابل توزیع

این ویژگی باعث شده تا در صورت خرابی سیستم، برخی اجزای آن بتوانند عملکرد درستی داشته باشند.

کاربران برای استفاده از زبان برنامه نویسی ارلنگ باید نرم افزار Real-time را روی سیستم های خود نصب کنند همچنین نرم افزارهای آن ها باید همیشه قابل دسترس و بدون توقف باشند.

سایر ویژگی های سیستم های استفاده کننده از Erlang عبارتند از:

  1. قابلیت مبادله دائم؛
  2. داشتن برنامه های استفاده کننده؛

Erlang یک زبان برنامه نویسی تحت سرور است. بنابراین باید توسط برنامه های مختلف سرور مورد استفاده قرار گیرد. برنامه های مناسب زبان ارلنگ عبارتند از:

  1. فیسبوک؛
  2. واتس آپ؛
  3. گوکل پلاس ؛

و…

جالب است بدانید سیستم گفتگوی فیسبوک بر اساس زبان برنامه نویسی Erlang طراحی شده و میلیون ها کاربر می توانند به صورت همزمان در آن به فعالیت بپردازند. از طرفی سرورهای گوگل پلاس و واتس آپ هم برای ارائه خدمات خود از این زبان برنامه نویسی استفاده می کنند.

شباهت زبان Erlang با سایر زبان های برنامه نویسی

زبان برنامه نویسی Erlang مانند جاوا، Lua،  swiftو Objective-C دارای مزایا و معایب خاص خودش است. ساختار این بان برنامه نویسی به گونه ای طراحی شده که تنها در سرور و برنامه های آن مورد استفاده قرار می گیرد.

برای اطلاع بیشتر در زمینه زبان برنامه نویسی ارلنگ و کاربردهای آن در برنامه نویسی، می توانید ویدئوی آموزش برنامه نویسی Erlang برای صفرکیلومترها را مشاهده کنید. همچنین برای اطلاع از تخفیف های آموزشی، ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *