جذب مدرس جهت ضبط ویدئو آموزشی جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید
0

آموزش تهیه فیلم به کمک دوربین فیلم برداری

تهیه فیلم از طریق دوربین فیلم برداری

یکی از راه‌های تهیه فیلم آموزشی، استفاده از دوربین فیلم برداری است. این روش معمولاً در تدریس دروسی مانند ریاضی، فیزیک یا شیمی دبیرستان مورد توجه قرار می‌گیرد. آموزش ویدئویی از طریق دوربین فیلم برداری تا حدی شبیه فیلم برداری از صفحه نمایش است.

یکی از چالش‌های پیش روی مدرسین قرارگیری جلوی دوربین فیلم برداری است. همچنین اغلب افراد تازه کار در ابتدای راه به دنبال استفاده از تجهیزات پیشرفته هستند که تنها سبب اتلاف وقت آن‌ها می‌شود.

ابزار لازم برای تهیه فیلم به وسیله دوربین فیلم برداری

برای فیلم برداری اصلاً خود را درگیر تجهیزات گران قیمت و پیشرفته نکنید. برای این کار تنها کافیست وسایل زیر را تهیه کنید:

  • یک سه پایه؛
  • موبایل با کیفیت دوربین بالا (معمولاً کیفیت HD) باشد.
  • یک پس زمینه مناسب (پرده)؛
  • نور پردازی مناسب؛

بعد آماده سازی وسایل بالا، نور مناسب را فراهم کنید. برای این کار می‌توان از نور طبیعی یا استودیویی استفاده کرد. موبایل خود را روی یک ۳ پایه استاندارد در نزدیک محل تدریس خود قرار داده به طوری که کلیه فضای مورد نظر را پوشش دهد.

نکته: هنگام کار با میکروفون موبایل هر چه به سوژه (محل تدریس) نزدیک‌تر باشید، صدای واضح‌تری دریافت خواهید کرد.

بعد انجام تمام مراحل بالا، فیلم آموزشی خود را به وسیله متن نوشته شده (استوری بورد) پیش ببرید.

گاهی اوقات مدرس تمایل به استفاده از هر ۲ روش تهیه ویدئوی آموزشی (دوربین فیلم برداری و صفحه نمایش) دارد. در این حالت استفاده از نرم افزارهای صفحه دسکتاپ مانند پریمیر و کمتازیا بسیار کمک کننده خواهند بود.

 

دوربین فیلم برداری

هزینه تهیه ویدئوی آموزشی چقدر است؟

قبل تهیه ویدئوی آموزشی باید هزینه‌های تولید آن را در نظر بگیرید در غیر این صورت در نیمه راه متحمل ضررهای مالی زیادی خواهید شد. پاسخ به سؤالات زیر می‌تواند شما را در این مسیر راهنمایی کند:

به چه تعداد فیلم آموزشی نیاز دارم؟

هزینه تقریبی برای تولید هر ویدئو چقدر است؟

آیا قصد فروش این ویدئوهای آموزشی را دارم؟

آیا این فیلم‌ها داخل سایت قرار می‌گیرد؟

برخی افراد تمام امور مربوط به ساخت فیلم آموزشی خود را به یک شرکت متخصص در این حوزه می‌سپارند. این کار دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهد شد.

مزایا/ معایب تهیه فیلم توسط شرکت

شرکت‌های تبلیغاتی معمولاً تجربه کافی در خصوص ساخت ویدئوهای آموزشی داشته و تجهیزات لازم برای فیلم برداری را دارند. از این رو مدرس دیگر هیچ نگرانی درباره چگونگی ضبط ویدئو و تجهیزات مورد نیاز خود نخواهد داشت.

متاسفانه یکی از مهم‌ترین معایب واگذاری تولید ویدئو به شرکت‌های تبلیغاتی، هزینه بالای آنهاست. در واقع این شرکت‌ها به صورت پروژه‌های دقیقه‌ای کار می‌کنند.

دوربین فیلم برداری

تهیه ویدئوی آموزشی توسط خود مدرس

بهترین راه برای کاهش هزینه‌های ناشی از تولید فیلم توسط شرکت‌های تبلیغاتی این است که مراحل ضبط و فیلم برداری را خودتان به عهده بگیرید. به این ترتیب کنترل مناسبی روی بودجه و خلاقیت موضوع خواهید داشت.

برای ضبط فیلم‌های باکیفیت می‌توان از نرم افزارهایی همچون کمتازیا استفاده کرد.

مزیت این کار این است که هزینه‌های ساخت ویدئو کاملاً توسط شما کنترل می‌شود اما این نکته هم در نظر بگیرید که برای این کار باید دانش و مهارت کافی کسب کنید همچنین ممکن است تجهیزات شما برای چنین کاری کافی نباشد.

تهیه ویدئوی آموزشی معمولاً از ۲ روش انجام می‌شود که در این مقاله روش تهیه فیلم از طریق دوربین فیلمبرداری به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت. برای اطلاع از تخفیف‌های آموزشی، ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *