جذب مدرس جهت ضبط ویدئو آموزشی جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید
0

آموزش کاربرد جلوه لایه Photoshop

نحوه استفاده از سبک ها و جلوه های لایه Photoshop

کاربرد جلوه لایه Photoshop در این مقاله نحوه استفاده از سبک های لایه Photoshop و نحوه به اشتراک گذاری آنها بین لایه ها و نحوه استفاده از سبک های لایه برای جذابیت بیشتر مطالب را یاد می گیریم.

مراحل کار:

در این تصویر نگاه کنید، من برخی از سبک های لایه را روی این کلمه www.guru99.com اعمال کرده ام.

کاربرد جلوه لایه Photoshop

در اینجا می توانید برخی از سبک های لایه مانند “Bevel & Emboss”، “Stroke”، “Gradient Overlay” و “Drop Shadow” را مشاهده کنید.

کاربرد جلوه لایه Photoshop

می توانیم آنها را به صورت جداگانه یا همه با هم روشن یا خاموش کنیم و این نماد fx نشان می دهد که این لایه، یک سبک لایه اعمال کرده است.

Photoshop

برای اعمال کاربرد جلوه لایه Photoshop سبک لایه بر روی یک لایه، باید لایه را انتخاب کرده و به منوی “layer” سپس “style style” بروید و هر کدام از سبک های لایه ای را که می خواهید اعمال کنید انتخاب کنید.

لایه Photoshop

(فیلم)

پنل سبک

پنل سبک، لایه را باز می کند که در آن می توانید هر سبک لایه را مطابق نیاز خود ویرایش کنید.

کاربرد جلوه لایه Photoshop

در اینجا من قبلاً برخی از سبک های لایه مانند “Bevel & Emboss” را اعمال کرده ام، در آن گزینه ای دارم. به راحتی می توانم آنها را ویرایش کنم. سپس “stroke” و “gradient overlay” و “Drop shadow” گرفتم. همه اینها دارای گزینه های خاص و متفاوت قابل تنظیم هستند.

اگر می خواهید هر سبک لایه ای را اضافه یا کم کنید، فقط روی آن کلیک کنید.

یکی دیگر از روش های اعمال سبک لایه در پایین پنل لایه است. با کلیک بر روی این دکمه، به این نماد fx نگاه کنید، همان گزینه هایی را که در منوی لایه مشاهده کرده اید خواهید داشت.

سبک های لایه را به اشتراک بگذارید

حالا بیایید در مورد سبک های اشتراک لایه بین دو لایه صحبت کنیم.

بنابراین در اینجا من یک لایه دیگر از سبک های متن فتوشاپ “آموزش آنلاین رایگان” دارم. روش های مختلفی برای به اشتراک گذاشتن سبک های لایه وجود دارد.

در اینجا راهی بسیار سریع وجود دارد. کلید ALT را نگه دارید و نماد fx را بگیرید و آن را روی لایه ای که می خواهید سبک های لایه مشابه را به آن اعمال کنید، رها کنید.

کاربرد جلوه لایه Photoshop

این سبک لایه را در یک حرکت تکثیر و کپی می کند.

یک راه دیگر این است که روی لایه دارای سبک های لایه راست کلیک کرده و “copy layer style” را انتخاب کرده و بر روی لایه مورد نظر خود راست کلیک کرده و “paste layer style” را انتخاب کنید.

حالا اگر فکر می کنید این سبک لایه ها را دوست ندارید، می توانید به راحتی نماد “fx” را گرفته و آن را به “سطل زباله” بکشید. فقط استایل های لایه را حذف می کند و خود یک لایه را حذف نمی کند.

کاربرد جلوه لایه Photoshop

یک راه دیگر، می توانید به سادگی روی لایه کلیک راست کرده و “سبک لایه روشن” را انتخاب کنید تا همه سبک های لایه ای که روی آن لایه اعمال کرده اید پاک شود.

نکته مهم دیگر این است که شما می توانید سبک های لایه را از لایه جدا کنید.

برای این کار کافی است روی نماد “fx” راست کلیک کرده و “ایجاد لایه ها” را انتخاب کنید. این لایه ها را برای هر یک از سبک های لایه ای که روی لایه خود اعمال کرده اید ایجاد می کند.

کاربرد جلوه لایه Photoshop

همچنین می توانید آنها را روشن و خاموش کنید و می توانید به عنوان لایه های جداگانه روی آنها کار کنید.

نکته دیگر در مورد سبک لایه این است که اگر سبک لایه روی یک لایه متنی اعمال شود، به راحتی قابل ویرایش است. بنابراین پیش بروید و دوباره تایپ کنید، و تأثیرات مشابهی روی کلمه تایپ شده جدید خواهید داشت.

مقالات مرتبط :

آموزش طراحی تبلیغات در فتوشاپ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *