جذب مدرس جهت ضبط ویدئو آموزشی جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید
0

تکنیک های شروع ولاگری شبکه های اجتماعی

درباره ولاگری شبکه های اجتماعی چه می دانید؟

ولاگری شبکه های اجتماعی این روزها مورد توجه بسیاری از طرفداران این حوزه  به خصوص اینستاگرام قرار گرفته است. بسیاری از افراد به دلیل درآمد بالای ولاگری شبکه های اجتماعی به سراغ آن می روند. اما سوال اصلی این است که برای موفقیت در این حوزه باید چه نکاتی رعایت کنیم؟

در این مقاله ۸ گام موثر برای موفقیت در ولاگ و ولاگری معرفی می کنیم.

آشنایی با مفهوم ولاگ (Vlog) در شبکه های اجتماعی

ولاگ ترکیب دو اسم ویدئو و بلاگ است. برای درک بهتر موضوع ابتدا با مفهوم بلاگ آشنا می شویم. نگارش و اشتراک گذاری متن در وبلاگ یا صفحات وب سایت را اصطلاحا بلاگ می گوییم.

حال اگر افراد به جای نوشتن متن از ویدئو استفاده کرده و آن را در سایت های اشتراک ویدئو مانند آپارات یا یوتیوب منتشر کنند، در واقع ولاگ انجام داده و به آن ها ولاگر می گویند.

صفر تا صد تبلیغ نویسی در اینستاگرام

پست های ولاگ شامل چه مواردی است؟

ولاگرها ابتدا یک موضوع را انتخاب کرده و درباره آن صحبت می کنند. این صحبت می تواند درباره معرفی محصول یا بررسی یک اثر هنری باشد.

ساخت ویدئو برای ولاگ یکی از روش های موثر در برقراری ارتباط با مخاطبانتان است. به طور کلی این روش مناسب کسانی است که خیلی اهل نگارش مطلب نیستند.

انواع ولاگ شبکه های اجتماعی

پست های ولاگ معمولا به ۲ روش منتشر می شود. در روش اول فرد دوربین را روی یک سه پایه تنظیم کرده و درباره کتاب مورد علاقه اش یا تجربه یک سفر لذت بخش صحبت می کند. روش دیگر این است که ولاگر دوربین را همراهش به مناطق مختلف برده و از صحنه های مختلف فیلمبرداری می کند. در انتها این تکه ها را کنار هم گذاشته و مونتاژ می کند.

مزایای ولاگری شبکه های اجتماعی

اغلب افراد به دلیل درآمد بالای ولاگری جذب آن می شوند و حال آنکه این حرفه علاوه بر بعد مالی، مزایای دیگری هم دارد که در ادامه به آن ها پرداخته می شود.

ولاگری، یک تفریح سالم

ولاگری باعث می شود شناخت بیشتری درباره شخصیت خود به دست بیاورید. علاوه بر این می توانید روند رشدتان در این حوزه را مورد ارزیابی قرار دهید.

مواجهه با چالش های زندگیتان

ولاگ یکی از راه های موثر برای درمان بیماری های خاص یا مشکلات ذهنی است. در این روش بیمار با مشکلات و چالش های پیش روی خود مواجه شده و با افراد دیگر ارتباط برقرار می کند.

تقویت اعتماد به نفس

بعضی افراد اعتماد به نفس کافی برای حضور در جمع ندارند. از این رو ولاگ باعث افزایش اعتماد به نفس این افراد و برقرار ارتباط بهتر با دیگران است.

ولاگری شبکه های اجتماعی، شروعی برای راه اندازی کسب و کار آنلاین

ولاگری شبکه های اجتماعی شغلی پولساز و پر درآمد است. اما نباید انتظار داشته باشید این کار یک شبه اتفاق بیفتد. خیلی از افراد شغل ولاگری را در کنار شغل فعلی خود دنبال می کنند. در حالی که افراد دیگر با شغل قبلیشان خداحافظی کرده و تمام انرژی خود را صرف ولاگ می کنند.

ایجاد ارتباط با ولاگرهای موفق

برای موفقیت در حوزه ولاگ، توصیه می کنیم ابتدای کار با ولاگرهای موفق ارتباط برقرار کنید. این کار باعث افزایش فالوور شده و ابتکار عمل بیشتری به شما می دهد.

از کجا شروع کنیم؟

سخت ترین مرحله ولاگری شبکه های اجتماعی، شروع آن است. بعضی افراد اعتماد به نفس کافی برای ورود به این حوزه را نداشته و بلافاصله بعد آغاز کار  تسلیم می شوند.

در این بخش ۸ راه ساده برای ورود به دنیای ولاگ و ولاگری به شما معرفی می کنیم.

قدم اول: تحلیل کارهای ولاگرهای معروف

این کار باعث می شود دلایل محبوبیت این افراد را شناسایی کرده و برای شروع کار خود ایده بگیرید. فراموش نکنید هرگز نباید از ولاگ این افراد دقیقا کپی برداری کنید.

قدم دوم: علاقه تان را شناسایی کنید

قبل اینکه شروع به تهیه ویدئو برای ولاگتان کنید، موضوع مورد علاقه تان را انتخاب کرده و حتما به مواردی مانند نوع پوشش، رفتارهایتان مقابل دوربین و… فکر کنید.

قدم سوم: از یک سه پایه مناسب استفاده کنید

برای تهیه ویدئوی با کیفیت باید علاوه بر استفاده از یک دوربین حرفه ای، یک سه پایه مناسب هم انتخاب کنید. در ضمن استفاده از قواعد نورپردازی و زیباشناسی می تواند در کیفیت ویدئوی شما تاثیر بالایی داشته باشد.

قدم چهارم: انتخاب یک موقعیت مناسب برای فیلم برداری

انتخاب مکان مناسب و داشتن خلاقیت از دیگر عناصر موفقیت در ولاگری شبکه های اجتماعی است.

افزایش فالوور در فروشگاه اینستاگرام 

قدم پنجم: شروع فیلم برداری

هنگام شروع فیلم برداری آرامش خود را حفظ کرده و سعی کنید خود واقعیتان باشید. یک نفس عمیق بکشید سپس دکمه شروع فیلم برداری را فشار دهید.

قدم ششم: به موضوعات بی ارزش نپردازید

هرگز برای طولانی شدن ویدئوهای خود به موضوعات بی ارزش نپردازید. آنچه در ذهنتان می گذرد را بیان کرده و سپس دست از فیلم برداری بکشید.

قدم هفتم: اشتراک گذاری ویدئو در سایت های مختلف

بعد ساخت اولین ویدئوی خود، آن را در شبکه های اجتماعی محبوب به اشتراک گذاشته و از هشتگ های مناسب برای بیان موضوع خود استفاده کنید.

تبریک! حالا دیگر یک ولاگر حرفه ای شده اید.

برای اطلاع از تخفیف های آموزشی، ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *