جذب مدرس جهت ضبط ویدئو آموزشی جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید
0

تکنیک های مهم ارتباط موثر با دیگران

معرفی روش های ارتباط موثر با دیگران

ارتباط موثر با دیگران یکی از مهارت های ضروری و مورد نیاز دنیای امروز محسوب می شود. ممکن است سرمایه بالایی داشته یا از دانش و مهارت بالایی برخوردار باشید، اما اگر توان برقراری ارتباط موثر با دیگران نداشته باشید، در زندگی موفق نخواهید بود.

با مطالعه دقیق افراد موفق دنیا مانند استیو جابز، بیل گیتس یا… متوجه وجه اشتراک آن ها با یکدیگر می شوید. این افراد بزرگترین شانس زندگی خود را در برقراری ارتباط موثر با دیگران به خصوص در محیط کاری می دانند.

در این مقاله قصد داریم ۴ تکنیک موثر برای برقراری ارتباط  به ویژه همکاران محیط کاری به شما معرفی کنیم.

احترام و رعایت حقوق افراد، تکنیک ارتباط موثر با دیگران

مطالعات نشان داده به ازای هر ۳ کارمند، یکی از آن ها به مدیر یا سرپرست خود اعتماد ندارد. برای از بین بردن این بی اعتمادی و ایجاد یک فضای مناسب باید احترام و همدلی برقرار کرده و به نیازهای کارمندان خود احترام بگذارید.

سعی کنید پایه و اساس روابط خود را بر اساس احترام بنا کنید. مدیرانی که به زیردستان خود احترام نگذاشته و حقوق آن ها را نادیده می گیرند، دیر یا زود کنترل مجموعه را از دست می دهند. تلاش کنید خود را به جای کارمندانتان گذاشته و با آن ها به درستی ارتباط برقرار کنید.

پیشنهاد مطالعه: تکنیک‌های رایج برای بهبود مهارت‌های فردی

شفافیت در گفتار و رفتار، تکنیک ارتباط موثر با دیگران

برای جلوگیری از بروز هرگونه سوءتفاهم، تلاش کنید پیام خود را به درستی بیان کنید. یکی دیگر از روش های برقراری ارتباط موثر با دیگران به خصوص همکارانتان در محل کار این است که اطلاعات لازم در مورد موضوع مورد نظرتان را ارائه دهید. برای مثال اگر خود را فردی منظم و راستگو می دانید، باید آن را در رفتارتان هم نشان دهید.

این عامل باعث می شود، ارتباط بهتری با دیگران برقرار کنید.

 ارتباط موثر با دیگران

اشتباهات خود را جدی بگیرید

بسیاری از اشتباهات دستوری مانند غلط تایپی، نداشتن مهارت نگارشی لازم، جمله بندی نامناسب و… مشکلاتی هستند که به تدریج روی برقراری ارتباط ما یا دیگران تاثیر می گذارند.

برای جلوگیری از بروز این مشکلات متن خود را چندین مرتبه مرور کرده و آن را از زوایای مختلف بررسی کنید. تلاش کنید نوشته شما دقیقا همان پیام ذهنیتان را به مخاطب انتقال دهد.

تمرکز خود را هنگام برقراری ارتباط حفظ کنید

عدم تمرکز یکی از خطرات مهم برقراری ارتباط است. امروزه انسان ها در معرض هجوم اطلاعات قرار دارند، همین عامل باعث عدم تمرکز آن ها در برقراری ارتباط خواهد شد.

آموزش تکنیک های مصاحبه شغلی موفق 

 اگر هنگام شروع جلسه یا سخنرانی روی جملات خود تمرکز نداشته باشید، احتمالا منظور مخاطبینتان را به درستی درک نکرده و پیامتان را به درستی منتقل نخواهید کرد.

کلید موفقیت در بسیاری از حوزه های علمی، فرهنگی، سیاسی و صنعتی، برقراری ارتباط موثر با دیگران است. سرمایه گذاری تنها تعداد صفرهای موجود حساب بانکی ما نیست، بلکه اعتبار ما نزد افراد است تا در شرایط بحرانی به کمک ما بیایند.

برای این کار شما باید تکنیک های ارتباط موثر با دیگران را تمرین کرده و در زندگی خود به کار ببرید. مطمئن باشید از نتیجه آن راضی خواهید بود.

برای اطلاع از تخفیف های آموزشی، ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *