جذب مدرس جهت ضبط ویدئو آموزشی جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید
0

فرمول های ساده شادی در زندگی

۱۵ اصل مهم شادی در زندگی

شادی در زندگی یکی از اصول و مهارت های مهمی است که هر فردی باید با آن آشنا باشد. انسان های شاد معمولا از تمام توانایی های خود به درستی استفاده کرده و عملکرد بهتری در زندگی کاری و شخصی خود دارند.

وقتی انسان ها ذهن خود را از مشکلات و سختی ها منحرف کرده و به مغزشان استراحت می دهند، شادی را پیدا کرده و به انسان های موفقی تبدیل می شوند. منظور از استراحت ذهنی یعنی انسان به مغزش اجازه دریافت درست اطلاعات را داده و از قضاوت های بیجا و بی مورد بپرهیزد.

 در ادامه راه هایی برای شاد زیستن به شما آموزش داده می شود.

راه های پیدا کردن شادی در زندگی

شادی در زندگی کلید اصلی موفقیت است. انسان باید شادی را در درونش پیدا کند. فقط در این صورت است که آرامش درونی پیدا کرده و به موفقیت می رسد. معمولا ما انسان ها زمانی شکست می خوریم که شادی هایمان را محدود کرده و آن را در خارج از درونمان جستجو می کنیم. برای شاد بودن کافیست تمام قید و شرط هایتان را کنار گذاشته و شادی را در درونتان جستجو کنید.

شادی در زندگی

مهم ترین عوامل رسیدن به شادی

در این بخش ۱۵ عامل شاد زیستن را به شما معرفی می کنیم:

اولین عامل این است که تصویری مثبت از جسم، روح و شخصیت خود مجسم کرده و نگرانی هایمان را کنار بگذاریم. به این ترتیب به راحتی به مشکلاتمان غلبه کرده و نگرانی های ما به شادی تبدیل می شوند.

راه دوم شاد زیستن، گوش دادن به موسیقی های شاد است. این کار باعث بالا رفتن میزان دوپامین در بدن شده که یکی از مهم ترین عوامل شادی انسان هاست.

سعی کنید برای شاد بودن پیروزی های کوچک در زندگیتان را جشن بگیرید. همیشه یک لیست از دستاوردهای کوچکتان تهیه کنید. این کار باعث شادی شما می شود.

 عامل بعدی شادی در زندگی، ورزش کردن است. این کار تاثیر زیادی در افزایش روحیه و شادابی بدن دارد.

سعی کنید نقص هایتان را پذیرفته و آن ها را برطرف کنید. به این ترتیب زندگی شادتری خواهید داشت.

ارتباط مسئولیت پذیری و شاد زیستن

مسئولیت پذیری اعتماد به نفس شما را افزایش داده و احساس مفید بودن به شما می دهد. از طرفی لازمه شادی، داشتن روحیه بالاست.

سعی کنید در لحظه زندگی کنید.

معمولا ترس از عوامل مختلف مثل ترس از شکست باعث ایجاد فشارهای عصبی در زندگی می شود. این ترس ها معمولا در اثر نشخوارهای فکری در افراد ایجاد می شوند. برای شادی در زندگی بهتر است فکر و خیال های باطل و بیهوده را کنار گذاشته و از فشارهای عصبی کناره گیری کنید.

عامل دیگر شادی در زندگی داشتن دوستان خوب است. این افراد باعث می شوند شما فرد شادتری در زندگیتان باشید.

برای اینکه در زندگی انسان شادی باشید بهتر است کار مورد علاقه تان را  انجام دهید. به این ترتیب از انجام آن کار لذت برده و این لذت باعث شادی در زندگیتان می شود.

سعی کنید در زندگی روحیه ایثار و از خود گذشتگی داشته باشید. گاهی اوقات بخشش عامل اصلی شادی شما شده و تاثیر فوق العاده ای در زندگی کاری و شخصی شما دارد.

شادی در زندگی

دست از مقایسه خود با دیگران بردارید!

یکی از بزرگترین اشتباهات ما انسان ها، مقایسه زندگی و دارایی هایمان با دیگران است. این کار نه تنها شادی را از ما گرفته بلکه باعث رنج و اندوهمان هم می شود.

داشتن تعادل در زندگی و کار از دیگر عوامل شادی انسان ها است. اگر نتوانیم بین کار و زندگی شخصیمان تعادل ایجاد کنیم، به مرور افسرده شده و به سمت نابودی کشیده می شویم. کسانی که تمام زندگی خود را صرف کار می کنند، به مرور شادی زندگیشان را از دست داده و به افرادی گوشه نشین تبدیل می شوند.

پیشنهاد می کنیم هر از گاهی برای از بین بردن استرس و دغدغه های فکری، به دامن طبیعت سری بزنید. این  کار به شادی شما کمک زیادی می کند.

ارتباط داشتن هدف و شادی

انسان ها معمولا با استعدادهای ویژه و خدادادی به دنیا می آیند. انسان های شاد چون از افکار منفی و استرس دور هستند، استعدادهایشان را بهتر بروز می دهند. یکی از ویژگی های مهم افراد شاد این است که معمولا در زندگی هدف مشخصی را دنبال کرده و مثبت فکر می کنند.

در این مقاله از استادیاری سعی کردیم شما را با تکنیک های شادی در زندگی آشنا کنیم. به نظر شما دیگر از چه راه هایی می توان شاد بود؟

نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

برای اطلاع از تخفیف های آموزشی، ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

۷ گام موثر مقابله با ترس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *