جذب مدرس جهت ضبط ویدئو آموزشی جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید
0

۷ دلیل استفاده از بازاریابی مکانی در کسب و کارها

معرفی دلایل استفاده از بازاریابی مکانی

بازاریابی مکانی نوعی از انواع مارکتینگ است که مزایای زیادی برای کاربران به همراه دارد. در این مقاله از استادیاری قصد داریم ۷ دلیل استفاده از بازاریابی مکانی یا Location based مارکتینگ را به شما معرفی کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

افزایش ترافیک سایت، دلیل استفاده از بازاریابی مکانی

اصلی ترین دلیل استفاده از بازاریابی مبتنی بر مکان یا Location based مارکتینگ این است که مشتریانی که تنها یک بار از شما خرید داشته اند، از نزدیک ترین شعب فروشگاه شما یا جدیدترین تخفیف ها با خبر می شوند. این کار نرخ فروش فروشگاه های محلی را به طرز چشمگیری افزایش می دهد.

تبلیغات مرتبط به مشتریان شما نشان داده می شوند

بازاریابان با استفاده از این تکنیک مارکتینگ می توانند از داده های موقعیت مکانی خود برای ایجاد آگهی های مرتبط استفاده کنند. داده های مکانی تنها به محل زندگی یا کاری فرد خلاصه نمی شود. داده های مکانی می توانند زمان بندی و پیام های مهم را به شما اطلاع رسانی کنند.

 بازاریابی مکانی

بازاریابی مکانی و دور کردن مشتری از رقیب

یکی دیگر از مزایای مهم Location based مارکتینگ، دور کردن مشتری از رقبا است. در این روش مشتریانی که قصد خرید از رقیب شما را دارند، شناسایی می شوند. بنابراین شما می توانید به راحتی با ارسال یک پیام تبلیغاتی به این افراد آن ها را نسبت به خرید محصول یا خدماتتان ترغیب نمایید.

ایجاد تجربه کاربری مناسب

بازاریابی مبتنی بر مکان باعث می شود بهترین زمان ارسال پیام تبلیغاتی به مخاطبتان را شناسایی کنید. به این ترتیب یک تجربه کاربری خوب و عالی برای آن ها به وجود می آورید.

شناسایی ترندهای جدید در بازاریابی مبتنی بر موقعیت

تکنولوژی طی چند سال اخیر تغییرات زیادی کرده است. همین عامل باعث شده روش های زیادی برای بازاریابی مکانی به وجود بیایند که در ادامه به شما معرفی می شوند:

استفاده از مکان افزوده

مکان افزوده چیست؟ یک ترکیب فوق العاده از واقعیت افزوده و بازاریابی مبتنی بر موقیعت است که به شما اجازه می دهد از طریق اعلان های تبلیغاتی با مخاطبانتان ارتباط بهتری برقرار کنید.

مثال بارز این روش بازی معروف Pokemon Go است که در آن نرم افزار موقعیت مکانی کاربر را ردیابی و بر اساس آن اطلاعات بازاریابی مختلفی برای او ارسال می کند.

بازاریابی مبتنی بر هایپر لوکال

این روش location marketing به متخصصین مارکتینگ و بازاریابی این امکان را می دهد که روی تعداد کمی از مصرف کنندگان در یک محدوده مشخص تمرکز کنند. این روش علاوه بر آسان تر کردن اندازه گیری، نقش مهمی در بازاریابی مکانی هم دارد.

 بازاریابی مکانی

آیا بازاریابی مبتنی بر موقعیت به معنای نقض کردن حریم خصوصی کاربران است؟

اگر شما هم مثل کاربران دیگر نگران حریم خصوصی کاربران خود هستید باید بدانید که در این روش جای هیچ نگرانی وجود ندارد. معمولا تمام افراد هنگام استفاده از این روش دغدغه این مسئله را دارند که ممکن است از اطلاعات آن ها سوء استفاده شده یا اطلاعاتشان به سرقت بروند.

برای جلوگیری از چنین مشکلاتی در گام اول برای استفاده از اطلاعات مکانی کاربرانتان از آن ها اجازه بگیرید. سپس بخش امنیت سایبری سایتتان را ارتقا دهید برای مثال حتما مطمئن شوید که کاربرانتان به صورت ناشناس باقی می مانند.

سخن پایانی اینکه برای موفقیت در بازاریابی مکانی علاوه بر موقعیت مشتریانتان باید لوکیشن خودتان هم در نظر بگیرید. برای مثال کسب و کارهایی که در خیابان هایی با ترافیک کم قرار دارند، تمایلی به استفاده از خدمات Location based مارکتینگ ندارند.

برای اطلاع از تخفیف های آموزشی، ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

مطلب پیشنهادی: معرفی اصول بازاریابی مبتنی بر مکان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *